Destek: Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Birçok toplu taşıma sağlayıcısının Segway PT ile seyahat konusunda özel kuralları vardır. Bazıları tarafından bagaj olarak veya destekleyici cihaz olarak tanımlanır, diğerleri ise bu şekilde kabul etmez. Genel olarak Segway i2 SE ve Segway x2 SE pilleri tehlikeli madde olarak kabul edilir ve ticari yolcu havayollarında taşınmasına izin verilmez. Ancak Segway PT karayolu ile heryere gönderilebilir. Daha fazla bilgi için yerel lojistik servis sağlayıcıları ile görüşsebilirsiniz.

Evet. PT ıslak havalarda kullanıma uygun yalıtıma sahiptir. Ancak kaygan zeminler tehlikeli olabileceğinden dikkatli olunması gerekir. Cihazın suya batırılmaya uygun şekilde tasarlanmadığını unutmayın. Dolayısıyla PT’nin çok şiddetli yağmura veya sağanak yağmura uzun süre maruz kalmasını önleyin.

Segway miniPLUS, şarj edilirken açılamaz veya kullanılamaz. Aksi takdirde hem şarj ünitesi hem de gövde zarar görebilir.

Garantiyi geçersiz kılmadan pilin sökülmesi mümkün değildir. İç devreler ortaya çıkar ve söküldüğü için yüksek voltaj olabilir. İç devrelerdeki olası bir hasar elektrik çarpmasına sebep olabilir.

Evet. Her bir InfoKey kumanda düğmelerin belli bir sıralamada basılması ile başlangıç ayarlarında kilitlenebilir. Ek olarak başlangıç hızı, standart hız ve bekleme modundaki kapanma süresi ayarlanabilir. Daha fazla özelleştirme Infokey kumandanın Segway fabrikasında ayarlanması ile mümkündür. Her bir Infokey kumandanın ayrıca programlanması yerel bayiler tarafından müşterilere sunulan ücretli bir hizmettir.

Sigorta talepleriniz konusunda yetkili satıcınız ile iletişime geçin.

Evet. Segway PT pillerini göndermek için tehlikeli madde sertifikalı olmanız gerekir. Tüm deneyimli nakliye şirketleri tehlikeli maddeleri uygun ve güvenli bir şekilde taşıyabilmek için gerekli yetkiye sahiptir. Destek için yerek bayi/distribütörünüz ile iletişime geçiniz.

Hayır. Sadece Segway PT i2 SE ve x2 SE’nin de dahil olduğu SE ürünlerini üretiyoruz.

Evet. Segway sürücü güvenliği ve Segway PT’nin zarar görme riskini azaltmak için ağırlık kısıtlamaları tanımlamıştır. Bir sürücü 45 kg den daha haif olamaz. PT’nin maksimum taşıma kapasitesi (sürücü ve tüm yük dahil 117 kg dir. Gidon kargosunun ve gidona takılmış ek parçaların toplam ağırlığı 4.5 kg yi aşmamalıdır.

3 mod mevcuttur: Spor modu, Normal mod ve Ekonomik mod (hız sınırlı) Spor modu: Kırmızı “S” ikonu (yüksek güç/sürat ama düşük menzil) Normal mod: Beyaz “S” ikonu (orta seviyede güç/sürat/menzil) Ekonomik mod: “S” ikonu yok (düşük güç/sürat ama yüksek menzil), yeni başlayanlar için ideal.

Eğer göstergede bir “S” ikonu mevcut ise güç düğmesine çift tıklayarak hız modu değiştirilebilir.

Gidonu açmak için: paspas üzerine basın, gidonu tutun ve bir ''çat'' sesi duyana kadar ileriye doğru sert bir şekilde itin, bu pedalın kitlendiği anlamına gelir. Gidonu katlamak için: gidonu tutun ve geriye doğru itin, pedala basın ve aynı anda gidon gövdesini çekin.

Elektrikli frene ve elektrikli gaza sonuna kadar basın ve aynı zamanda güç düğmesine de basın ve sonra aracı kapatın. Tekrar açtığınızda şifre sıfırlanmış olacaktır.

Gövde için IP54, pil takımı için IPx6 (toz, su ve dökülmelere karşı dirençlidir). Toza dayanıklı: Yabancı maddeler aracın içine giremezler. Segway miniPLUS içine giren toz partiküllerinin cihaz kartlarına herhangi bir etkisi yoktur. Suya dayanıklı: Suyun araç içine girmesine engel olunamaz, dolayısıyla su ile direk temas edecek şekilde yıkamayın. Islak bir bez ile temizliğini yapabilirsiniz. Kaza ve düşme riskini azaltmak için yüksek ve orta şiddetli yağmurlarda sürüş yapmayın veya hızınızı azaltın.

Sıcaklık sürüşü etkileyebilir. Pil çıkış gücü 25 °C'de %100 dür. Sıcaklık 0°C olduğunda pil deşarj gücü sadece %80 dir. Yani sıcaklık sürüş gücünden ziyade direk sürüşü etkilemektedir. Düşük sıcaklıklarda kaza yapma riski daha fazladır. Güvenliğiniz için yumuşak sürüş yapın ve anı hızlanmalar yapmayın.

Sıcaklık sürüşü etkileyebilir. Pil çıkış gücü 25 °C'de %100 dür. Sıcaklık 0°C olduğunda pil deşarj gücü sadece %80 dir. Yani sıcaklık sürüş gücünden ziyade direk sürüşü etkilemektedir. Düşük sıcaklıklarda kaza yapma riski daha fazladır. Güvenliğiniz için yumuşak sürüş yapın ve anı hızlanmalar yapmayın.

6 yaşından büyük, boyu 110-180cm arasında, ağırlığı ise 10-80kg arasında sürücüler için uygundur. Azami tırmanma açısı 15 ° dir. Güvenlik için sürücülere yumuşak sürüş yapmalarını, anı hızlanma ve frenleme yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Sürüş sırasında muhakeme gücünüzü etkileyecek ilaç almayınız.

Ninebot Uygulaması Android (Android 4.3 veya üzeri gereklidir) ve Apple akıllı telefonlar (iOS 8.0 veya üzeri gereklidir. iPhone, iPad, ve iPod touch ile uyumludur) için mevcuttur: Ninebot Uygulaması, Google Play Store veya Apple App Store'dan ücretsiz indirilebilir.

Ninebot Uygulaması Android (Android 4.3 veya üzeri gereklidir) ve Apple akıllı telefonlar (iOS 8.0 veya üzeri gereklidir. iPhone, iPad, ve iPod touch ile uyumludur) için mevcuttur: Ninebot Uygulaması, Google Play Store veya Apple App Store'dan ücretsiz indirilebilir.

Ninebot Uygulaması Android (Android 4.3 veya üzeri gereklidir) ve Apple akıllı telefonlar (iOS 8.0 veya üzeri gereklidir. iPhone, iPad, ve iPod touch ile uyumludur) için mevcuttur: Ninebot Uygulaması, Google Play Store veya Apple App Store'dan ücretsiz indirilebilir.

Her Ninebot by Segway kendinden dengeli araç Ninebot by Segway kalite standartlarına uyum için fabrikadan gönderilmeden önce gerçek sürüş testine tabi tutulmaktadır. Bu yüzden pedallarda ve bazı ek yerlerinde sürtünme izleri olabilir veya lastikde izler olabilir ve de odometre sıfır (1 km-15km )göstermeyebilir. Lütfen endişe etmeyin, araç kesinlikle yenidir. Sadece sizin güvenliğiniz için en iyisini yapıyoruz.

Sizinle bağlantıda olmaktan ve güncel Segway haberlerini iletmekten memnun oluruz. Bir çok sosyal medya sitemiz mevcut veya haber bültenimize kayıt olabilirsiniz. Bizi bugünden takibe başlayın!

Segway her zaman dünya çapındaki bayi ve distribütor ağını genişletmek için gayretlı, azimli girişimciler arıyoruz. Daha fazla bilgi için sales@segway.eu.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazılım güncellemesi sonrası aracı çalıştırın, uzaktan kumandada kilit düğmesine basın ve aracı yatay pozisyonda (örneğin plaformun yere paralel olduğu bir pozisyonda) park edin. BU hareket esnasında aracın alarm vermesi normaldir. Aracı dik duruma getirin ve uzaktan kumandada AÇMA düğmesine dört defa basın, bir bip sesi duyacaksınız. Hız sınırı düğmesine basın, beş ile sekiz saniye içinde bir bip sesi daha duyacaksınız. Üç saniye içinde üç tane devamlı bip sesi duyduğunuzda düğmeyi bırakın, araç başarı ile kalibre edilmiştir. Sadece aracı kapamanız ve tekrar açmanız gerekir. Bir kalibrasyon başarılı olmayabilir dolayısıyla gerektiği takdirde bir kaç defa işlemi tekrarlayın.

① Ninebot by Segway Uygulaması ile cihaza bağlan ② “diğer ayarlar” > ”pozisyon kalibrasyonu” seç ③ Yazılım güncellemesini yaptıktan sonra cihazı baş aşağı koy, cihazı çalıştır ve “di-di” sesini duyana kadar bekle ④ Cihaz kalibre olmuştur

① Aracı yerden kaldırın ve yatay veya dikey sabit tutun. Güç düğmesine basın, aydınlatma kırmızı yanacak ve araç bir süre boyunca ses çıkaracaktır. ② Hemen güç düğmesine basın ve ses kesilinceye kadar basılı tutun sonrasında bırakın. ③ Bir saniye sonra güç düğmesine tekrar basın ve bir bip sesi çıkana basılı tutun. Aydınlatma aracın kalibre olduğunu kırmızıdan turuncuya dönerek gösterecektir.

Ninebot by Segway ürününü temizlemenin en iyi yolu yüksek basınçlı havadır. Yüzeyler temiz ve taze su ile temizlenebilir. (Not: Yüksek basınçlı su ürününün zarar görmesine sebep olabilir). Eğer Ninebot by Segway ürününün plastik yüzeyi çizildiyse, ince zımpara kağıdı ile çiziği cilalayabilirsiniz.

Lastiği sökmeniz gerekir. Lastiği sabitleyen üç bijona ulaşabilmek için önce dekoratif kapak çıkarılır. Üç bijon sökülür ve lastik (sibop iç taraftadır) çıkarılır. Tavsiye edilen hava basıncı 15 – 20 psi (10 – 15 pa, 1,03 – 1,37 bar) arasındadır. Sürücü ne kadar ağır ise, hava basıncı o kadar yüksek olmalıdır.

Segway PT yumuşak sabun ve su ile pırıl pırıl tutabilirsiniz. Lütfen basınçlı bir makine veya yüksek basınçlı bir hortum kullanmayın ve şarj soketini sudan koruyun. Ek olarak plastik, kauçuk ve vinil yüzeyleri koruyan ve parlatan ürünler lastik tutuşunu azaltabilir ve düşme riskini artırabilir, dolayısıyla bu tip ürünlerin kullanımı tavsiye edilmez.

Yüksek kapasiteli lityum pilleri her kullanım sonrasında ve kullanılmadıklarında sık sık tam şarj edin. Eğer aracı bir kaç ay kullanmayacaksanız, pili tam dolu olarak saklayın ve her ay şarj edin. Daha uzun süreler için araç ve tam dolu pili ayrı ayrı saklayın ve pili her üç ayda bir şarj edin. Eğer aracı tam dolu olmayan şekilde (örneğin %50 kapasitede) saklarsanız, piller 15 gün içinde aşırı derecede boşalabilir.

Yetkili Segway bayi/distribütörünüz satın aldığınız cihaz veya cihazların elektronik kaydını sizin için yapacaktır. Garanti ile ilgili sorularınız olursa, lütfen yetkili satıcınız ile iletişime geçin.

Segway PT’nin pilleri standart bir priz ile şarj edilebilir. Pilleri boşken tam şarj etmek 8-10 saat gerekir. Ancak, şarja ilave yapmak için PT her zaman fişe takılabilir. way

Segway PT, sürücünün eğilmesini beş adet mikro açı sensörü ve iki akselometre yardımıyla saniyede 100 kez kontrol ederek algılar ve değerlendirir. Zemine eğilme yönünde güç uygulayarak sürücüyü dengede tutar. Segway PT’nin Leansteer teknolojisi sürücülerin A noktasından B noktasına hareket etmesini sağlar. İvmelenme için sürücünün yan taraflara salınımını platform açısı ile birlikte ölçer. Gidon ve Leansteer gövdesini gitmek istediğiniz yöne yavaşça çevirin ve Segway PT’nin tepkisini hissedin.

Tek bir şarj ile i2 38 km’ye kadar yol katedebilirken x2 ise 19 km’ye kadar yol katedebilir. Sürüş mesafesinin yük, sürüş şekli ve zemin koşullarına bağlı olduğunu unutmayın. Ek olarak yokuş aşağı inerken piller şarj olur. PT’nin sizi ne kadar uzağa götürebileceğine şaşıracaksınız.

Her Segway PT’de ‘başlangıç’ veya ‘kaplumbağa’ modu ve ‘standart’ mod olmak üzere iki farklı operasyonel ayar mevcuttur. Başlangıç ayarı 13 km/saat lik, standart ayar is 20 km/saat ‘lik bir hız sağlar. 20 km/saat yaklaşık olarak bir 1.6 km’nin 5 dakikada katedilmesine eşdeğerdir.

Doğru ve detaylı kurulum talimatları için lütfen ilgili Ninebot by Segway ürününe ait Kullanım Kılavuzuna başvurun.

Standart pil ve şarj ünitesi ile Ninebot by Segway ürününün tam şarj olması yaklaşık 2-4 saat sürer.

Genel olarak bir Segway by Ninebot ürününü kullanmayı öğrenmek 1-3 dakika sürer ancak öğrenme süresi kişiye ve söz konusu ürüne bağlıdır. Bazıları için bir kaç günde sürebilir. Ninebot by Segway ONE+ ve ONE S2 için öğrenme süresi daha uzun olacaktır. Bir Ninebot by Segway ürünü satın aldığınızda sürüş öncesinde Kullanım Kılavuzunu ve Talimatları dikkatle okumak önemlidir. Eğer bir Ninebot by Segway ürünü kiraliyorsanız, lütfen Güvenlik Uyarılarını okuyun ve eğitmenin talimatlarını dinleyin.

Kur farklılıkları ve çeşitli yerel vergiler sebebiyle fiyatlar değişiklik gösterir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için bölgenizdeki Yetkili Segway satıcısı ile iletişime geçiniz.

Kullanılmayacak pilleri en yakın atık pil toplama noktasına götürerek çevreyi korumaya yardımcı olmanızı rica ederiz.

① Aracı yerden kaldırın ve yatay veya dikey sabit tutun. Güç düğmesine basın, aydınlatma kırmızı yanacak ve araç bir süre boyunca ses çıkaracaktır. ② Hemen güç düğmesine basın ve ses kesilinceye kadar basılı tutun sonrasında bırakın. ③ Bir saniye sonra güç düğmesine tekrar basın ve bir bip sesi çıkana basılı tutun. Aydınlatma aracın kalibre olduğunu kırmızıdan turuncuya dönerek gösterecektir.

Yönetmelikler her ülke için farklılık gösterir. Yönetmelikler ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen bölgenizdeki satıcı ile iletişime geçiniz.

Yetkili bayi veya distribütör ile iletişime geçmeden önce bazı problemleri tek başınıza tespit edebilirsiniz. Detaylar için Kullanım Kılavuzuna başvurun.

① Yerel kanun ve yönetmelikleri öğrenmeli ve bunlara uymalısınız. ② Sürüş öncesinde kask, diz, avuç ve direk korumaları gibi güvenlik ekipmanınızı takmalısınız ③ Sürüş sırasında güç kaybı yaşamamak için pil şarjının en az % 60 olduğundan emin olun. ④ Dengenizi etkileyecek bir faktör olmadığından emin olun. Alkollü bir şekilde sürüş yapmayın. ⑤ Nerede sürüş yaptığınıza dikkat edin. Çatlaklardan, 20 dereceden daha fazla eğimlerden, 3 cm den daha derin çukurlardan veya güvenli olmayan sürüş koşullarından kaçının. ⑥ Hamile hanımlar, kalp hastaları ve yardım almadan merdiven çıkamayan kişiler sürüş yapmamalıdır. Ninebot by Segway ürünleri tek kişiliktir. İki veya daha fazla kişi asla aynı anda araç üstünde olmamalıdır. Son olarak 14 yaşından küçük çocuklar Ninebot by Segway ürünlerini sadece bir gözetmen eşliğinde kullanmalıdır.

Bu bir düşük pil alarmıdır. Normal kullanımda kapasite 2 veya 3 çizgi altına düştüğünde aracı kullanmayı bırakın ve en kısa sürede şarj edin. Alarm pil tamamen şarj olduğunda duracaktır.

Yeni araç ilk şarj için 2-3 saat şarj edilmelidir. Şarj ünitesinin ışığını kontrol edin. Şarj işlemi esnasında ışık kırmızı yanar ve araç tamamen şarj olduğunda ise yeşil yanacaktır.

Nnebot by Segway ürünü popüler teknolojik bir ulaşım aracıdır ve yürümeye bir alternatiftir. Ninebot by Segway ürünü e-bisikletten farklı olarak 360° lik bir dönüşü tamamlayabilir ve çok küçük alanlarda manevra yapabilir.

InfoKey kumanda cihazınız için hem anahtar hem de gösterge panelidir. Her biri spesifik bir Segway PT’yi çalıştırmak ve kilitlemek için özel olarak programlanır. Pil durumu, hız ve sistem performansı ile ilgili güncel zamanlı bilgiler verir. Ek olarak PT’yi park ettiğinizde herhangi birinin kurcalamasını önlemek için caydırıcı bir güvenlik sistemine sahiptir. Güvenlik fonksiyonu bir alarma tepki verecek kadar yakın bir alanda olduğunuzda kullanılmak üzere planlanmıştır.

Cihaza bağlanmak için farklı bir telefon kullanın. Eğer hala 51 hata kodunu gösteriyorsa pil değişmesi gerekecektir. Eğer farklı bir telefon ile 51 hata kodu gösterilmiyorsa Ninebot by Segway Uygulamasının tekrar indirilmesi ve kurulması tavsiye edilir.

Segway PT’nin arkasında durun ve barkodlu etiketi görebilmek için sağ paspasın kenarını kaldırın. Gövde üzerine basılmış 12 haneli bir numara mevcuttur. Seri numarasını kaydedin ve güvenli bir yerde saklayın.

① Eğer aracı çok hızlı kullanırsanız bir alarm çalacak ve yavaşlama esnasında geriye doğru eğilecektir.
② Araçta hız sınırı vardır. Gidon ekranında bir hız sınırı sembolü olup olmadığını kontrol edin. Eğer var ise iptal etmek için uzaktan kumandanın sağ tarafındaki hız sınırı düğmesine basın. Veya ekranda ayarlı hız sınırını görmek için aracı kilitleyin ve uzaktan kumandanın sağ ve sol tuşları ile söz konusu değeri ayarlayın. Azami hız 20 km/saat dir.
③ Aracın kalibre edilmesi gerekir.
④ Pillerin şarjı düşük.

Yeni Segway miniLITE, Ninebot Uygulaması ile aktive edilebilir. Hız 7 km/saat ile sınırlı, dönüşler ise yavaş olacaktır. Yeni Sürücü Eğitimin tamamlandıktan ve 1 km yol katedildikten sonra hız sınırı Uygulama tarafından kaldırılacaktır.

Yeni Segway miniPLUS, Ninebot Uygulaması ile aktive edilebilir. Hız 7 km/saat ile sınırlı, dönüşler ise yavaş olacaktır. Yeni Sürücü Eğitimi tamamlandıktan ve 1 km yol katedildikten sonra hız sınırı Uygulama tarafından kaldırılacaktır.

Her araç kalite standartlarına uyum için fabrikadan gönderilmeden önce gerçek sürüş testine tabi tutulmaktadır. Bu yüzden pedallarda ve lastiklerde izler olabilir. Bu bir kalite sorunu değildir, test sonrası odometre sıfırlanmaktadır.

Her araç kalite standartlarına uyum için fabrikadan gönderilmeden önce gerçek sürüş testine tabi tutulmaktadır. Bu yüzden pedallarda ve lastiklerde izler olabilir. Bu bir kalite sorunu değildir, test sonrası odometre sıfırlanmaktadır.